Тренінги для вчителів як інструмент реалізації освіти в інтересах сталого розвитку

27 жовтня 2018 року на базі ліцею ІЛІТ відбувся навчальний тренінг з питань запровадження інтерактивних методів навчання, в тому числі екологічних ігор, он-лайн курсів з питань сталого розвитку, а також були презентовані нові розробки для поглибленого вивчення проблематики збереження озонового шару, адаптації до змін клімату. У заході взяли участь близько 50 вчителів природничих предметів з Ірпеня, Ворзеля, Коцюбинського.

Тренінг відбувся за підтримки проекту ПМГ ПРООН/ГЕФ, метою якого   розширення можливостей ініціатив громад у створенні безпечного довкілля та підвищення рівня поінформованості про можливі небезпеки та глобальні екологічні проблеми та шляхи їх вирішення на локальному рівні, підвищення рівня екологічної та соціальної відповідальності, зокрема синергії таких процесів в Центрі безпеки і розвитку громади, який планується заснувати в місті.

Також учасники тренінгу познайомилися із основними напрямками діяльності та напрацюваннями Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні». Зокрема, було презентовано онлайн-курси, екологічні ігри, навчальні та методичні матеріали, а також ознайомлено з новими ініціативами в сфері освіти в інтересах сталого розвитку

Досвідчені тренери Ірина Саньковська (методист, викладач НМУІППО ім. Б. Грінченка ) та Ольга Пруцакова (провідний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти НАПН)  провели тренінг «Дій за озон». Тематика інформації і вправ стосувалась проблеми збереження озонового шару у атмосфері нашої планети, ролі Монреальського протоколу у врегулюванні використання озоноруйнуючих речовин, екологічних міфів і стереотипів сприйняття екологічних проблем. Вчителі брали участь у інтерактивних вправах, отримали навчальний комплект “Озонекшн”, який складається із 2-ох навчальних посібників – для вчителі і для учня. Попереду проведення уроків із використання навчальних посібників, залучення до підготовки збірки кращих практик з використанням посібника, а також участь у заходах Партнерської Мережі, зокрема конкурсі  відео-робіт «Життя без сміття», який стартуватиме в грудні ц.р. (детальну інформацію про Конкурс можна отримати на сайті http://www.ecoosvita.org.ua/).

Загалом було практично та дієво, а під час неформального спілкування учасники заходу започаткували нові партнерства та вже запланували нові цікаві активності для подальшої співпраці. Дякуємо всім учасникам заходу, бажаємо нових ідей та натхнення!