Зимовий букет – замість ялинки!

Зимові новорічні свята – найкраща, найважливіша подія року. До них готуються всі, їх з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуку красуні–ялинки. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюються над тим, скільки це  коштуватиме нашій природі. Але створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна і без знищення дерев, зробивши святкову композицію.

19 грудня 2017 року на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка відбулася  щорічна виставка-конкурс "Зимовий букет – замість ялинки" в рамках природоохоронної акції "Не рубай ялинку". Ідея проведення виставки–конкурсу належить завідувачу кафедри екології та охорони природи, доценту к.б.н. Карпенку Ю.О.

Мета виставки–конкурсу: формування екологічного світогляду; розвиток творчих здібностей і пізнавальної діяльності; виявлення та підтримка талановитої і обдарованої молоді; плекання дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

У виставці-конкурсі "Зимовий букет – замість ялинки" брали участь учнівська та студентська молодь. Було представлено 25 експозицій з різноманітним баченням молодого покоління, як зберегти навколишнє середовище, зокрема ялинки–красуні особливо під Новий рік.

Учні загальноосвітньої школи № 5 під керівництвом Борок Є.Г., Кальчицької Г.В. представили найкращу експозицію на виставці–конкурсі. До цього заходу долучилися КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» та Сновский НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ" Сновської районної ради Чернігівської області. Студентська молодь природничо-матиматичного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка представила 10 експозицій, серед них найкращими були – 23, 15, 43 групи.

За підтримки організаторів Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації – найкращі роботи учасників були відмічені Грамотами Переможців за активну природоохоронну діяльність. Учасників нагороджено подарунками від Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» і Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

Створити свято у своєму домі можна, не знищуючи природу – це зручно, гарно, актуально і модно в наш час!