Звернення БО «Вчителі за демократію та партнерство» щодо підготовки звіту

Публікуємо звернення БО «Вчителі за демократію та партнерство» щодо сумнівів у об’єктивності та якості підготовки Національного звіту щодо виконання Стратегії ЄЕК ООН з питань освіти в інтересах сталого розвитку (далі за текстом – Звіт).

Україна вже втретє звітується до Секретаріату ЄЕК ООН щодо виконання Стратегії ЄЕК ООН з питань ОСР.   В організованому в 2014 році звітуванні по етапу ІІІ (2011-2015 роки), вперше було враховано рекомендації ЄЕК ООН щодо транспарентного консультативного процесу за участю всіх зацікавлених сторін на державному рівні. При цьому всі зацікавлені Сторони вперше за триразову історію звітування мали змогу ознайомитися з матеріалами, формами звітності, рекомендаціями щодо підготовки, а також матеріалами щодо результатів підготовки звітів етапів І та ІІ (2007, 2012 рр. відповідно), які були доступні протягом звітного періоду на сайті www.ecoosvita.org.ua. Крім того, за особистим зверненням виконавчого директора благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» І. Сушенка благодійній організації були надіслані матеріали щодо підготовки звітності 22 вересня 2014 року.

Членами Міжгалузевої робочої групи з питань екологічної освіти та освіти для сталого розвитку та Міжгалузевим координаційним центром з екологічної освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, не зважаючи на складну політичну ситуацію та нагальні проблеми початку навчального року для дітей, студентів, вчителів з Донецької та Луганської областей, які опинилися у зоні АТО, всім зацікавленим сторонам був запропонований формат співпраці, який полягав у наданні пропозицій та коментарів до тих розділів Національного звіту, де вони бачать прогрес, досягнення, здобутки. Проте станом на 30 вересня 2014 року пропозиції від БО «Вчителі за демократію» за вказаною адресою та у встановлені терміни не надходило.

Слід зазначити, що багатосторонні консультації щодо підготовки звіту та його змістовного наповнення, розпочалися одразу після проголошення початку цього процесу Керівним комітетом ОСР ЄЕК ООН 4 квітня ц. р., а саме 23 квітня 2014 року під час круглого столу з питань ОСР в рамках Міжнародного Форуму «Довкілля 2014» (м. Київ), продовжувалися під час семінару «Подання теми зміни клімату в школі» (3-5 липня 2014 року, м. Косів, Івано-Франківська обл.), спеціалізованих виставок з питань ОСР в рамках Всеукраїнського ярмарку Органічних продуктів (13 вересня 2014 року, м. Київ, Контрактова площа), III Міжнародного Форуму Green Mind (8-9 жовтня, м. Київ, Торгово-промислова палата України) та були завершені під час семінару-тренінгу «Екологічні критерії освітніх послуг: зелений клас» (30 жовтня 2014 року). За їх результатами оновлена версія звіту була доступна на сайті «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» 31 жовтня 2014 року. Pjovejai.lt kelmų rovimas ir frezavimas, žolės, vejos, gyvatvorių karpymas, sniego kasimo darbai, medžių pjovimas bei genėjimas gera kaina Коментарів щодо фінального варіанту звіту станом на 1 листопада (моменту направлення його до Секретаріату) від БО «Вчителі за демократію та партнерство» не надходило.

Разом з цим, ураховуючи високу зацікавленість благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» та, можливо, інших учасників ОСР в Україні, в обговоренні звіту пропонуємо в двотижневий термін (починаючи з 06.11.2014 року) надавати коментарі та пропозиції до представленого на сайті Звіту на електронну адресу: osvita_development@ukr.net

Результати розгляду отриманих пропозицій членами Міжгалузевої робочої групи з питань екологічної освіти та освіти для сталого розвитку будуть повідомлені додатково.

Також заздалегідь висловлюємо свою вдячність за небайдужість до питань розвитку ОСР в Україні, партнерство та демократію всім, хто бажає приєднатись до обговорення та надання своїх пропозицій/зауважень до Звіту.