ЗАПРОШУЄМО ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ АКЦІЇ «ПІДГОДУЄМО ПТАХІВ ВЗИМКУ»

Однією з найбільш розповсюджених груп теплокровних тварин є птахи – 8600 сучасних видів, в Україні – близько 360 видів. В сучасних умовах урбанізованого середовища значно зменшилася чисельність пташиного населення, хоча людина, як і раніше, потребує товариства пернатих. Птахи – наші друзі та помічники. Вони мають велике наукове, виховне й естетичне значення. Є невід'ємною частиною природного середовища і виступають моделями для вивчення біологічних процесів, об'єктами  наукових досліджень, чудовою прикрасою і захисниками лісів, полів та луків.

Не всі птахи відлітають до теплих країн, значна частина їх залишається з нами в зимовий період. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до гибелі великої кількості птахів.  

В умовах науково-технічного прогресу потрібно нам шукати можливості зберегти світ птахів, не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь. Тому на сьогодні досить актуальним залишається питання збереження та примноження  птахів. Охороняти потрібно не тільки рідкісних і зникаючих птахів, а й усіх птахів, у тому числі й тих, що є поряд з людиною (в місті, селищі, біля школи).

Основною умовою для охорони птахів є збереження в порівняно сталому стані їхніх місць гніздування, кормової бази та підгодівля їх у несприятливий час (оскільки для птахів голод – одна з основних причин загибелі взимку).

Вміло організована підгодівля буде сприяє не лише виживанню птахів в даній місцевості, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках.

 

Мета природоохоронної акції: виховання любові до природи, відповідального  ставлення до птахів; проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони і збереження зимуючої орнітофауни м. Чернігова та Чернігівської області.

 

Завдання природоохоронної акції:

Ø  ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості;

Ø  надання учням, студентам та небайдужим громадянам нових та цікавих знань з біології і екології птахів, аспектів їх підгодівлі;

Ø  розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація до їх охорони та підгодівлі в несприятливу пору року.

Учасники акції: до участі в природоохоронній акції запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів та гуртківці позашкільних закладів еколого–натуралістичного напрямку, студенти вищих навчальних закладів, громадські екологічні об'єднання м. Чернігова та Чернігівської області. Участь в акції може бути індивідуальною або у складі команди, гуртка, класу, групи, об’єднання.

 

Терміни проведення акції: з 01 грудня  – по  15 грудня 2016 року (з подальшою підгодівлею птахів в несприятливу зимову та ранньовесняну пору року). Роботи Оргкомітет акції просить сфотографувати і надіслати на електронну адресу е-mail: yalivschyna_rlp@ukr.net до 15 грудня 2016 року.

 

Підведення підсумків акції:  підсумки природоохоронної акції будуть оголошені                17 грудня 2016 р. року. о 11.00 годині на території РЛП «Ялівщина» (міський центр туристично–оздоровчої роботи).

Переможці та їх найкращі, найоригінальніші роботи будуть відмічені Грамотами і подарунками та фотоматеріали будуть розміщені на сайті «Освіта в інтересах сталого розвитку». Принесені учасниками годівнички будуть розміщені по території РЛП «Ялівщина».

 

Детальніше за посиланням:/sites/default/files/imce/polozhennya_pro_akciyu_pydgodovuyemo_ptashok_vzymku.doc