«Йорданське святкування» у Яворівському національному природному парку

«Йорданське святкування» у Яворівському національному природному парку (Львівська область) відбулося урочисто. Попри далеко не «йорданську» погоду люди поспішали на водосвяття, яке вже сьомий рік поспіль традиційно проводиться у с. Верещиця. Розпочав свято директор Парку, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк. Після коротких виступів промовців, священнослужителі з Яворівщини, приступили до здійснення Чину освячення води, якого з нетерпінням чекали сміливці, налаштовані на купання. Бажаючих оздоровити тіло і загартувати душу виявилося надзвичайно багато. Кожен намагався чим швидше зануритися у льодяну воду. Попри те, люди різного віку, різних конфесій, з різних куточків України та гості з Республіки Польща підходили до ополонки у вигляді хреста та омивалися життєдайною святою водицею. Серед інших освячену Купіль прийняв і директор Яворівського національного природного парку, і священники.

Все дійство супроводжувалося колядками, щедрівками у виконанні вокальних ансамблів, фольклорних колективів, дитячих вертепів. Таким чином мешканці Яворівщини попрощалися з Колядою до наступного року.

Кожен із присутніх на цьогорічному святкуванні відчув дух єдності, згуртованості, палку любов до своїх звичаїв і традицій свого краю, а головне – сили відстоювати Волю і Незалежність рідної Батьківщини.