Всеукраїнська мапа подій «Дій за озон» до Міжнародного дня захисту озонового шару

16 вересня весь світ відзначає День захисту озонового шару, що є додатковим приводом звернути увагу громадськості до проблеми руйнування озону та зміни клімату. В рамках відзначення 32-ої річниці Міжнародного дня захисту озонову шару організації громадянського суспільства в Україні , зокрема громадська спілка «Центр сталого розвитку та інновацій», провели масштабну та різноманітну кампанію з поширення обізнаності під гаслом «Дій за озон». Ініціативи проходять за підтримки грантової програми «Захист Землі від руйнування озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату в Україні: спрямування на зміцнення потенціалу та підвищення обізнаності» проекту ПРООН «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеводнів у регіонах країн з перехідною економікою (КПЕ)».

Сім областей, тисячі учасників та одна ціль – збереження озонового шару та забігання зміні клімату!

Місто Чернігів та Чернігівська область  відзначає День захисту озонового шару підсумком Молодіжного конкурсу малюнків, власноруч зроблених виробів та композицій з тематики збереження озонового шару. Його мета - підвищення рівня обізнаності учнівської молоді та сприяння регіональному обміну інформацією. Підсумки будуть оголошені в національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка за ініціативи Чернігівської обласної організації Товариства охорони природи для учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму, вихованців художніх шкіл, студентів вищих навчальних закладів м. Чернігова та Чернігівської області.

Запорізька область та місто Мелітополь відзначить цей День акцією «Дій за озон», що відбудеться на базі Таврійського національного університету на кафедрі екології за участі понад 50 студентів-екологів. До акцій «Дій за озон» долучаться 30 вихованців дитячого інтернату.

Місто Житомир та Житомирська область, в свою чергу, відзначить переможців конкурсу малюнків на озонову тематику, що буде проходити  в Житомирському агротехнічному коледжі за підтримки Мережі ОГС «Зелена Житомирщина». Із поданих 211 робіт буде обрано 21 переможець як серед молоді, так і серед педагогів-координаторів, які опікувалися процесом створення творчих робіт!

До подій Житомирського Полісся  з акціями «Дій за озон» долучаться  загальноосвітні школи №2 та 3, та школі-ліцеї №1 ім. Ніни Сосніної міста Малин, а також в школі №5 та гімназії №2 міста Радомишль.

Місто Ірпінь Київської області долучиться з акціями в Центрі  безпеки та розвитку громади, Ірпінському ліцеї інноваційних технологій (ІЛІТ) за підтримки Ірпінської міської ради та охопить понад 60 дітей з 8-11 класів, які в інтерактивній формі діятимуть на підтримку зобов’язань за Монреальським протоколом.

Більше того, ініціативи «Дій за озон» відбудуться в м. Рахів Закарпатської області, Полтавській області, м. Кам’янець Подільський Хмельницької області та м. Києві. Зокрема, в новоствореному Озоновому центрі в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбудеться консультативно-дорадча зустріч експертів, представників Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, помічників народних депутатів України щодо забезпечення виконання Україною вимог Монреальського протоколу по речовинах, що руйнують озоновий шар, та сприяння вирішенню глобальних екологічних проблем.

Слідкуйте за нашими новинами!