Відбувся Форум Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад

Представники Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки ПМГ ПРООН/ГЕФ взяли участь у Форумі Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад, який відбувся 21 березня 2019 року в рамках Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo 2019.

Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID та проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), що реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Канади. Серед учасників Форуму – 170 мерів, голови об’єднань територіальних громад та керівників міський управлінь з питань економічного розвитку, а також представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, науковці, експерти.

Під час основної частини виступили Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, народний депутат України Олександр Кодола, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, Уповноважений Президента України з прав людей інвалідністю Валерій Сушкевич, Перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоусов.

Робота Форуму була розподілена на дві тематичні панелі: № 1. Галузевий форум «Сталий економічний розвиток та містобудування: ключі до самодостатності громад» та №2. Засідання Комітету з питань екологічної збалансованості Асоціації міст.

Представники Партнерської мережі взяли участь у роботі другої панелі Форуму, заслухавши ряд виступів та презентацій, зокрема щодо проекту оновленої Стратегії Асоціації міст України з питань екологічної збалансованості та проект плану його реалізації, екологічних питань в навчальних продуктах Проекту ПРОМІС, напрямів співпраці ПМГ ГЕФ з органами місцевого самоврядування, ІТ інновацій на захисті довкілля: як впровадити на рівні муніципалітетів, проекту Методичних рекомендацій з проведення стратегічної екологічної оцінки стратегій, програм і планів розвитку міст і територіальних громад, посібника «Зростання зелених міст» та проекту показників екологічної збалансованості територіальних громад.