Відбулася природознавча експедиція «Деснянські зорі-2014»

У Національному природному парку «Деснянсько-Старогутський», що на Сумщині, з 29 липня по 4 серпня відбулася чергова комплексна природознавча експедиція «Деснянські зорі-2014».

В ній взяли участь науковці, педагоги загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів із Полтавської, Сумської, Чернігівської областей із своїми вихованцями, студенти. Всього було 28 учасників. Дослідники природи провели спостереження за птахами, кажанами, мишоподібними гризунами, рідкісними та лікарськими рослинами, оцінювали значення різних екосистем для підтримки глобального клімату. Першими опрацювали свої матеріали школярі, які підготували мультимедійні доповіді і доповіли про підсумки своєї роботи в останній день заходу. Для багатьох із них це перший досвід подібних досліджень і нехай зараз їм багато допомагали старші, вже скоро вони збираються продовжити спостереження вдома і планують брати активну участь у різноманітних конкурсах. Одержані в ході експедиції матеріали будуть доповнені науковцями і складуть основу Літопису природи національного природного парку.

Крім наукових досліджень, учасники знайомилися з природою Деснянсько-Старогутського національного природного парку. Для них були проведені орнітологічна та теріологічна екскурсії. Під час цих заходів учасники мали можливість познайомитися з птахами, що вже почали відлітати у вирій та різноманіттям дрібних ссавців, які потрапляють у живопастки. Напружена боротьба точилася на вже традиційних змаганнях із спортивної орнітології. Чотири команди вийшли на старт цих змагань і намагалися сфотографувати якомога більше птахів. Розрив між першою та останньою командою становив лише 3 види. У переможців на фото виявилося більше рідкісних видів птахів, за які нараховують більше балів.

«Деснянські зорі» проведено вже в одинадцяте. Цього року захід відрізнявся від формату попередніх семи років, тим, що змінилася цільова аудиторія. Захід організовано для педагогів та їх вихованців з метою допомоги у підготовці до участі у конкурсах науково-дослідних робіт. Відтак тепер стало більше індивідуальних занять, що змусило організаторів зменшити загальну кількість учасників. Пріоритет надається мешканцям територій, прилеглих до Деснянського біосферного резервату та педагогам, що співпрацюють з іншими національними природними парками. Важливо також, що захід є формою залучення громадськості до спостережень за станом довкілля і сприяє поширенню екологічних знань та ідей збереження природи.