Підсумок природоохоронної акції «Міжнародний день зустрічі птахів»

1 квітня об 11 годині на території РЛП «Ялівщина» проведено  природоохоронну акцію «Міжнародний день зустрічі птахів» під назвою «ПОДАРУЙ СВІЙ ДЛЯ ПТАХІВ БУДИНОЧОК» та розвішано учасниками 100 зроблених будиночків для птахів, зокрема шпаківень, синичників, дуплянок.

Важливим у діяльності найстарішої природоохоронної обласної організації Українського товариства охорони природи, яка вже 71 рік працює на території Чернігівщини  – залучення населення до охорони довкілля.

Мета природоохоронної акції: привернути увагу населення до сучасних проблем охорони, приваблювання, поширення та збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів міста Чернігова та Чернігівської області.

Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи (голова – Потоцька С.О.) виступала ініціатором проведення природоохоронної акції «Міжнародний день зустрічі птахів» в співпраці з Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Карпенко Ю.О. – завідувач кафедри екології та охорони природи) та РЛП «Ялівщина» (директор – Свердлов В.О.), яка стартувала з 15 березня під назвою «Подаруй свій для птахів будиночок».

З приходом весни оживає природа, птахи прилітають з теплих країн. Найбільшу користь лісам приносять комахоїдні птахи: шпаки, синиці, вівсянка, пищухи, повзики, іволги, дрімлюги, дятли і інших, які знищують величезну кількість короїдів, златок, лубоїдів, вусачів та їхніх личинки, очищаючи стовбури дерев, знищують гусінь, метеликів та жуків. Представники оргкомітету звернулися до громади міста Чернігова та Чернігівської області, учнів загальноосвітніх шкіл та їх батьків з проханням долучитися до практичної природоохоронної акції.

В сучасних Європейських країнах на територіях природно-заповідних об’єктів заборонено проводити рубки дерев і нами були розроблені біологічні напрямки в збереженні насаджень і одним з них є перелітні птахи, які прилетять, допоможуть врятувати територію регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», яка є легенями нашого міста, вражає різноманіттям рослинного і тваринного світу, з 1946-1963 роки на цій території  існував Чернігівський обласний ботанічний сад, це була єдина науково-дослідна установа на Лівобережному Поліссі і НАМ ВАЖЛИВО НЕ ВТРАТИТИ ЇЇ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ.

Разом потрібно зберегти зелені насадження «Ялівщини», зокрема 44 тисяч особин сосни звичайної від «нашестя» короїдів, які пошкодили вже – 900 дерев.

Серед заходів, що проводилися під час природоохоронної акції:

по-перше для учнів, студентів навчальних закладів було проведено лекційний курс (для всіх бажаючих) викладачами кафедри екології та охорони природи Національного університету та ознайомлено з різноманіттям видів, цікавої інформації про життя птахів нашого краю, їхні особливості поширення, гніздування;

по-друге учасникам акції потрібно було зробити шпаківні, синичники або дуплянки. Нами було розміщено інформацію, як правильно зробити будиночки для птахів.

Під час природоохоронної акції студентами Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка з дітьми проводилися екологічні ігри, всі учасники пригощалися фіточаєм з лікарських рослин.

ВЕЛИКУ ВДЯЧНІСТЬ ВИСЛОВЛЮЄМО НАЧАЛЬНИКУ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА – Демченку Олександру Григоровичу та головному спеціалісту відділу лісового господарства Перев’язко Володимиру Степановичу і представниками лісгоспів за доручення до природоохоронної акції «Міжнародний день зустрічі птахів» та НАДАННЯ ДОПОМОГИ у вигляді великої кількості шпаківень, дуплянок (70 штук).

Вдячні учням та вчителям загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова та Чернігівської області: ЗОШ № 5, Ліцей № 15, ЗОШ № 30, ЗОШ № 12, Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2, Киселівська ЗОШ Чернігівського р-ну, Сновкий НВК «ЗНЗ - І-ІІ ст., ДНЗ», Чернігівському національному технологічному університету, небайдужій громаді та представникам різних організацій за участь в природоохоронній акції.

Найкращі та найоригінальніші роботи відзначено подарунками (книги, буклети, еко-ігри, еко-календарі та ін.) та будуть відмічені Грамотами від організаторів.

 

Наступним заходом на території РЛП «Ялівщини» буде розміщення феромонних пасток та насадження дерев, які є стійкими до пошкодження короїдом та створення на ділянках з пошкодженими деревами – «Біблійного саду».