ПІДГОДУЄМО ПТАХІВ ВЗИМКУ!

Урбанізація та руйнівні катаклізми ХІХ ст. значно зменшили чисельність пташиного населення, хоча сучасна людина, як і раніше, потребує товариства пернатих друзів. Тому на сьогодні досить гостро стоїть питання охорони птахів.

Отже, вирішуючи долю тих чи інших птахів, потрібно враховувати всі особливості їхнього життя, переглянути всі форми взаємовідносин між ними і людьми, для того, щоб в умовах сучасного науково-технічного прогресу знайти можливість зберегти світ пернатих не тільки для нинішнього, а для майбутніх поколінь. Перша й основна умова для дійової охорони птахів – збереження в порівняно природному стані їхніх місць гніздування і кормової бази. Друга, не менш важлива умова збереження птахів – підгодівля у несприятливий час, оскільки для них голод – одна з основних причин загибелі взимку. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до загибелі великої кількості птахів. Вміло організована підгодівля сприяє не лише виживанню птахів, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках.

19 грудня 2015 року за ініціативою дирекції регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» (Свердлова В.О.), завідувача кафедри екології та охорони природи (Карпенко Ю.О.) та викладачів хіміко-біологічного факультету відбулася акція «Підгодуймо птахів взимку», до якої долучилися учні шкіл, студентська молодь Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, небайдужі жителі та любителі природи міста Чернігова та Чернігівської області.

Всі виготовлені конкурсні годівнички розвішано по території «Ялівщини». Кращі ж роботи нагороджені грамотами та призами у номінаціях:

  • «Функціональна» – учні Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2;
  • «Бенкетна» – учні Великозліївської ЗОШ Ріпкінського р-ну;
  • «Оригінальна» –  студенти–екологи Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, хіміко-біологічного факультету;
  • «Універсальна» – учні Чернігівського ліцею №15.

 Всі інші учасники ЗОШ отримали подяки за небайдуже ставлення до зимуючих птахів.

Отож, різноманітне птаство «Ялівщини» буде підгодовуватися протягом зимового періоду, а як подяка навесні – пташине різноголосся прикрасить цей унікальний куточок природи Чернігова та збереже його від різних шкідників.

Також, важливим напрямком розвитку території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» – було відкриття оновлених інформаційних щитів та природоохоронних стендів, які дозволять отримати більше інформації про історію створення та розвиту «Зеленої перлини міста Чернігова».