Під час урочистого відкриття Ірпінського академічного ліцею залучено ініціативу «Дій за озон»

2 вересня у новоствореному Ірпінському академічному ліцеї Національного університету біоресурсів та природокористування пролунав перший дзвоник. Цей день став дуже особливим для школярів, адже саме з нього почнеться цікавий, насичений, хвилюючий, подекуди нелегкий шлях до знань, до пізнання світу, до нових звершень, до самостійного життя. Під час урочистого відкриття ліцею пролунало дуже багато привітань.

Привітали з особливою подією громаду Ірпеня і представники ініціативи «Дій за озон» та нагадали ще раз про важливість збереження довкілля і озонового шару зокрема. З вітальним словом виступили Національний координатор Програми малих грантів Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду, пані Світлана Нігородова, яка розповіла про ті заходи, які здійснюються для поширення обізнаності з питань захисту озону в Україні та запросила всіх приєднатися до святкування Міжнародного дня озонового шару 16 вересня. В цьому році він проходитиме під гаслом «32 роки прогресу щодо захисту озонового шару». Люди з усього світу, особливо молодь, своїми діями, громадською позицією роблять свій внесок у захист озонового шару.

Виступала також Барановська Ванда Євгеніївна, директор Міжгалузевого координаційного центру з екологічної освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, яка розповіла про перший Озоновий центр в Україні.

А творчий колектив м. Ірпінь виступив із флеш-мобом «Дій за озон».

Озон утворюється із кисню у верхніх шарах атмосфери, а як відомо кисень виділять зелені рослини, тому для того, щоб сприяти відновленню озонового шару ми повинні садити дерева та всіляко оберігати наші ліси та зелені насадження. Збільшення та збереження лісів та лісистих територій сприяють не тільки відновленню озонового шару, а і вирішенню проблеми зміни клімату, збереженню біорізноманіття та покращенню якості довкілля. Тому під час урочистостей було висаджено Дерево Сталого Розвитку, для того, щоб ще раз нагадати важливість зелених насаджень для збереження довкілля та якості нашого життя.

Щиро дякуємо Ірпінській міській раді, НУБІП, Програмі розвитку ООН та Програмі малих грантів ГЕФ за внесок та розвиток громади м. Ірпінь з урахування Цілей сталого розвитку ООН, зокрема якісно нової освіти, виховання екологічно свідомої молоді, розширення мереж та партнерств, синергію з національними інституціями та міжнародними ініціативами.

 

Веб-сторінка ліцею доступна за посиланням: https://www.facebook.com/irpinliceum/?ref=py_c