Молодь та Освіта в інтересах сталого розвитку

16-18 лютого 2020 року представники Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» та громадська спілка «Центр сталого розвитку та інновацій» взяли участь у  першій зустрічі Робочої групи «Молодь та Освіта в інтересах сталого розвитку (ОСР)», організованої за підтримки Уряду Австрії та Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН. Робочу групу створено задля залучення молоді в процес формування дієвого Плану дій до 2030 року в рамках Стратегії освіти в інтересах сталого розвитку. Під час зустрічі Робоча група обговорила декілька ключових питань, таких як:

·       Визначення поняття «молодь» та його якісні характеристики;

·       Методи залучення молоді до стратегічного планування та прийняття рішень на міжнародному та національному рівнях;

·       Синергія з іншими процесами: склад, робота, фінансування механізму залучення молоді та його місце  в системі інших ініціатив щодо ОСР, що є частиною Порядку денного до 2030 року;

·       Роль молодих людей у чотирьох напрямках впровадження Стратегії та їх методів взаємодії: Інституційний підхід до освіти в інтересах сталого розвитку - інститути як спільноти трансформаційного навчання; Якісна освіта; Цифрова освіта, інформаційні та комунікаційні технології; а також Підприємництво, зайнятість та інновації.

За результатам даної зустрічі буде підготовлено інтегровану концепцію залучення молоді та запрошено усіх бажаючих долучитися до консультаційного процесу. Дана концепція буде представлена та затверджена на 15-ому  Засіданні Керівного комітету ОСР ЄЕК ООН (травень 2020 року) та на Регіональному молодіжному форумі (жовтень 2020 року). В результаті, її положення увійдуть до Плану дій - 2030 Стратегії освіти в інтересах сталого розвитку та стануть основою для механізму залучення молоді в глобальний процес ОСР.

Доcвід та залучення до процесів підготовки міжнародних документів стануть важливим внеском в розбудові спроможності Мережі, одним з основних завдань якої є підтримка української молоді у прийнятті рішень, впливі на національну екологічну політику, розвиток концептуальних засад освіти для сталого розвитку, доступу до інформації екологічного характеру, розвиток лідерства, підтримка постійно діючого Форуму «Діти за довкілля – майбутнє обираємо Ми!».