14 вересня 2015 року Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку» та Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ провели тренінг «Створи власний проект – допоможи громаді вирішити екологічні проблеми» в рамках олімпійського дитячого табору Всеукраїнського фіналу проекту #ТиЛідер: Твори! Вивчай! Перемагай!, який відбувся 11-17 вересня 2015 року у санаторному комплексі «Пуща-Озерна» м. Києва.
До табору було запрошені 300 дітей із 25 шкіл з усіх областей України. Діти відвідували лекції з відповідального лідерства та проектного менеджменту, а головне – розробили власні проекти задля вирішення питань зміни клімату, підвищення енергоефективності, запобігання втратам біорізноманіття, поводження з відходами, використання водних ресурсів, підтримки соціально вразливих верств населення у своїй школі, районі, області.
Окрім спортивної складової, програма табору передбачала також розвиток лідерських якостей та соціально-екологічної відповідальності. Саме з цією метою і було проведено тренінг щодо створення екологічних проектів, під час якого учасники ознайомилися із процедурою створення проекту та заповнення грантової заявки, навчилися визначати основні екологічні проблеми рідного краю та завдання для їх вирішення. Крім того, учасники познайомилися із прикладами найкращих проектів ПМГ ПРООН/ГЕФ в екологічній сфері, досвід яких презентувал представники Програми малих грантів Глобального екологічного фонду в Україні. З метою формування навичок практичного вирішення на своєму (локальному) рівні основних екологічніх проблем та для розуміння шляхів їх вирішення під час тренінгу було проведено екологічні ігри «Зелений менеджер» та «Зелене місто майбутнього».
По закінченню табору школярі повинні втілити набуті знання та досвід на практиці, адже їм доведеться підготувати вже реальну грантову пропозицію. Кожній команді запропоновано взяти участь у гранті, реалізація якого допоможе вирішити екологічну проблему в школі, районі чи області, де проживають учасники. Протягом декількох днів юні лідери мають представити свої власні проекти, після чого й буде визначена команда-переможець, яка й отримає грант 5000 дол. США на його реалізацію.