«Маланки» з Червоної Греблі

Вікова традиція пов’язана з Маланкою збереглася в своїй первозданності у селі Червона Гребля (Чечельницький район, Вінницька область), де з покоління в покоління передаються звичаї та обрядові костюми. Саме з метою збереження та популяризації надзвичайно цікавих традицій 15 січня 2015 року, на центральному майдані села Червона  Гребля відбулось фольклорно-етнічне свято «Весела Маланка». Організаторами заходу виступили національний природний парк «Кармелюкове Поділля» (Вінницька область) та Червоногребельська територіальна громада.

Програма заходу, розроблена працівниками Парку, містила в собі святковий ярмарок, на якому були представлені сувеніри, товари побутового вжитку, продукти харчування, напої, проводились лотерея та концерт за участю народного духового оркестру «Подоляни» села Червона Гребля та музичних колективів від сусідніх територіальних громад; веселі катання на конях з Маланкою.

Учасники дійства виступили перед численними глядачами з колядками, щедрівками,театралізованими сценками.

Маланка у самобутніх вбраннях демонстрували жителям та гостям села обрядові традиції. Стилізовані Маланки зустрічали гостей, веселили, пригощали смаковинками і танцювали. До масових гулянь приєдналось усе село. У заході прийняло участь близько 400 чоловік.

Присутні гості із сусідньої Кіровоградської області, а саме представники відділу культури, краєзнавчого музею, сказали: «Нам дуже приємно взяти участь та долучитися до витоків української самобутності, в наших краях нема таких давніх традицій, ми вперше бачимо таке дійство. Враження чудові, етнофестиваль чудовий».

Отримані кошти від ярмарки, а це 2152 гривні були передані волонтерській організації «Мирна Україна» на потреби антитерористичної операції.

Сподіваємось, що незабутні традиції Червоної Греблі будуть збережені, фольклорно-етнічне свято «Весела Маланка» буде мати продовження. То ж запрошуємо усіх охочих до Червоної Греблі.