Конкурс творчих проектів «Ініціативи для стійкого розвитку громади»

У вересні-грудні 2018-го року в межах обласного проекту для експериментальних навчальних закладів за темою: «Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес» відбувся обласний конкурс творчих проектів закладів середньої та дошкільної освіти «Ініціативи для стійкого розвитку громади». Науковий керівник і консультант експерименту – Ольга Євгенівна Висоцька, д. філософ. н, доц., завідувач кафедри філософії КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР.

Конкурс проходив у 4 номінаціях: «Школа (садочок) як центр стійкого розвитку громади»; «Партнерська мережа закладів сприяння сталому розвитку»; «Сучасна українська школа (садочок) сприяння сталому розвитку»; «Я – у стійкій громаді»: індивідуальні творчі проекти (громадські ініціативи) дітей та молоді за тематичними напрямками: «Земля – для життя, а не для сміття»; «Я – раціональний споживач»; «Зелене місто майбутнього – мої дії вже сьогодні».

На конкурс подали заявки понад 60 навчальних закладів Дніпропетровської області. Було прийнято роботи від 22 дошкільних навчальних закладів і 35 шкіл. Зокрема, це м. Дніпро, м. Кривий Ріг, м. Апостолове, м. Кам`янське, м. Марганець, м. Павлоград, м. Першотравенськ, м. Покров, м. Синельниківе, м. Тернівка, м. Томаківка, Васильківський, Межівський, Павлоградський, Синельниківський, Юр’ївський райони, а також навчальні заклади Слобожанської селищної ради та ін.

Здебільшого від одного навчального закладу надсилалося 1-3 роботи, а найбільше – 8 творчих проектів – надійшло від однієї школи з м. Кривий Ріг. Загалом у конкурсі взяли участь понад 100 проектів.

Щонайперше членами журі оцінювалася системність роботи навчального закладу, залученість громади у проекті, аналітична частина проекту: розуміння впливу проекту на громаду та його перспектив розвитку, оригінальність запропонованих рішень.

Нагородження переможців відбулося 6 грудня 2018 року в рамках роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «Неперервна освіта для сталого розвитку: філософсько-теоретичні контексти та педагогічна практика». Переможцям були вручені дипломи та призи. Зокрема, ігри і плакати, надані Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку» (м. Київ), яка співпрацює з ПМГ ПРООН/ГЕФ «Національна платформа освіти для сталого розвитку: від глобальних стратегій до локальних планів дій», що впроваджується ГО «Зелене майбутнє».

 

Наталія Дев’ятко,

доцент кафедри філософії