Громада Бучі долучилася до акції «Дій за озон»

10 червня у м. Буча на базі Бучанський НВК «СЗОШ I-III ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів» № 4 в рамках проведення дитячих шкільних таборів відбулася акція «Дій за озон».

У заході взяли участь близько 25 учнів початкових класів та 12 вчителів закладу. Під час акції дізналися багато цікавої інформації про озон, озоновий шар, озонові дірки, причини руйнування озонового шару, способи збереження озонового шару, а також про шкоду ультрафіолетового випромінювання та індивідуальні засоби захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Під час акції діти та вчителі грали у екологічну гру «Дій за озон», метою якої є у цікавій та доступній формі донести до школярів та підлітків інформацію про проблеми та причини руйнування озонового шару, наслідки озонових дір як для здоров’я людини, так і для живих організмів в цілому, а також про важливість та способи індивідуального захисту від ультрафіолетового випромінювання. Потім діти інсценували екологічну казку «Озон і ми» під час якої дізналися про механізм утворення озону, про озоноруйнуючі речовини та важливість захисту від ультрафіолету. Під час заходу для дітей було проведено гру «Як це стосується озону» та створено інтерактивну дошку «Обіцянка Землі», де діти виготовили кольоровий відбиток своєї долоньки та написали коротку обіцянку, що робитимуть щодня для збереження довкілля. Крім того, вчителі мали можливість взяти участь у тренінгу з фасилітації гри «Цілі сталого розвитку: вивчай та досягай», по закінченню якого були нагороджені сертифікатами.

Всі учасники акції отримали купу знань, набули нового досвіду, провели весело та цікаво час, а також отримали безліч корисних та цікавих подарунків серед яких бандани для захисту від сонця, екологічні ігри, браслети, набори для творчості та багато іншого.

Щиро дякуємо Бучанському НВК №4 за гостинність та співпрацю!

 

Акцію «Дій за озон» проведено в рамках Грантової програми «Захист Землі від руйнування озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату в Україні: спрямування на зміцнення потенціалу та підвищення обізнаності» Проєкту ПРООН-ГЕФ «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеводів (ГХФВ) в регіоні країн з перехідною економікою»