«Дій за озон!» - освітяни Чернігівщини долучились до поширення обізнаності про озоновий шар та сприяють зменшенню наслідків зміни клімату

08 квітня 2019 року Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку» розпочала цикл тренінгів «Дій за озон!» за підтримки проекту ПРООН-ГЕФ «Підвищення рівня обізнаності щодо захисту озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату».

Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи, Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка одними з перших підтримали ініціативу та виступили співорганізаторами тренінгу «Дій за озон!» з впровадження навчального комплекту для закладів загальної середньої освіти «Озонекшен». До участі у заході долучились 50 представників закладів загальної середньої освіти Чернігівськогої області, вчителі хімії, біології, природознавства.

Навчання на цих тренінгах дає можливість викладачам навчитися за системою «Train-the-trainer» та проводити курс екологічних уроків на тему захисту озонового шару та проблеми глобального потепління у освітніх закладах, які вони представляють. Такі освітні заходи для школярів дають можливість учням дізнатися про альтернативні речовини, які можна використовувати в повсякденному житті та господарській діяльності на противагу  шкідливим озоноруйнівним речовинам, негативний вплив УФ-випромінювання на людину та навколишнє середовище, про принципи Монреальського протоколу, тощо. Експерти проекту представлять сучасні просвітницькі матеріалів для молоді шкільного віку за прикладом кращих практик Озонового Секретаріату ЮНЕП.

Без докорінного підвищення рівня екологічної освіченості, насамперед молоді шкільного віку, неможливо сподіватися на позитивні зміни в навколишньому природному середовищі навіть при вкладанні значних матеріальних ресурсів. Саме тому особливої уваги у вирішенні проблем позашкільної освіти набувають питання екологічної освіти учнів. Запропонована ініціатива має на меті започаткувати процес поширення знань та кращих світових практик щодо захисту озонового шару та пом'якшення наслідків змін клімату.

Партнерами заходу виступили грантовий проект ПРООН-ГЕФ «Підвищення рівня обізнаності щодо захисту озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату» в рамках проекту ПРООН «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлофторвуглеоднів (ГХФВ) у регіонів країн з перехідною економікою (КПЕ), громадська організація «ЕКОЛОГІЧНЕ МАЙБУТНЄ», громадська організація «СТАЛИЙ РОЗВИТОК – ГАРМОНІЯ СУСПІЛЬСТВА», Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи, Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді (ЧОПЛ), Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Департаменту  екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, Управління освіти і науки Чернігівської  облдержадміністрації.