1-2 вересня 2018 року в місті Києві відбулася конференція TeslaCamp

Вже не один рік поспіль TeslaCamp проводить конференції, метою яких розвиток альтернативної енергетики в Україні. 2018 рік виключенням не став. «Про майбутнє енергетики на свіжому повітрі» - саме ці слова стали цьогорічним гаслом зустрічі. У перші дні вересня на мальовничому березі Дніпра відбулася чергова щорічна конференція TeslaCamp 2018.

         Говорили про різне. Спочатку торкнулись теми геополітики та залежності України від інтегрованості в пострадянські газові та електричні мережі. Питання стало приводом для палких дискусій вже на початку фестивалю, учасники конференції запропонували декілька варіантів розвитку енергетичної галузі України та висловили глибоку впевненість в тому, що в майбутньому Україна зможе стати енергетично незалежною державою.

         Не менш цікавими були й наступні питання, протягом кількох годин тривало обговорення того, як відновлювані джерела енергії являють собою індикатор стану економіки країни та яким саме чином технологія безпровідного живлення здатна змінити життя кожного з нас. Завершувалося пленарне засідання TeslaCamp неймовірно цікавою розповіддю засновника компанії Hempire про конопляні будинки, їх перспективи в Україні та досвід їх будування та використання в інших країнах світу, зокрема у Сполучених Штатах Америки.

         Гостям фестивалю була надана повна свобода пересування. Якщо питання, яке обговорювалось, не було для вас цікавим та актуальним - ви могли витратити дорогоцінний час на інше: порозглядати новітні сонячні панелі, що вмонтовані в жалюзі, протестувати свій мозок за допомогою новітньої розробки компанії NeuroSky, поспілкуватись з іншими учасниками конференції або просто скуштувати екологічно чистого пива на березі Дніпра. Завершився день смачною вечерею, а всі бажаючі могли залишитись переночувати у наметах.

           Другий день став днем дискусій. Після ранкових розповідей про успіхи Житомирщини у імплементації відновлюваних джерел енергії в суспільство розгорілися палкі суперечки, основним питанням яких стала можливість подібних інновацій в інших регіонах України. Не менш цікавим для публіки було й обговорення «зеленого тарифу» та його перспектив. Фінальний день

 

знаменувався серйозними науковими сутичками між учасниками заходу аж до самого завершення.

До конференції долучилися молоді учасники проекту ПРООН-ГЕФ  ПМГ, який присвячений розвитку електромобільності серед громад. Кращі практики, досвід експертів з багаторічним досвідом роботи у низьковуглецевій галузі, а також можливість зрозуміти  сучасні тренди у розвитку технологій відновлюваної енергетики, «зеленої» економіки, низьковуглецевого розвитку стануть перевагою під час подальшого впровадження проекту. Команда проекту має намір розповсюдити отриманні знання шляхом проведення низки заходів, таким чином сприяти розбудові спроможності та підвищенню рівню обізнаності серед громад.   

Загалом TeslaCamp – це не лише цікава, суто наукова подія, присвячена альтернативній енергетиці. Це, в першу чергу, затишна атмосфера, цікаві люди з інноваційними ідеями та можливість доторкнутися до майбутнього вже сьогодні!