15 жовтня 2013 в Києві відбувся ІІ Міжнародний форум для сталого розвитку «GREEN MIND»

В церемонії урочистого відкриття форуму взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, радник-посланник Європейського Союзу Ендрю Разбаш, посол Королівства Норвегії в Україні Йона Елведала Фредріксен та інші українські та іноземні посадові особи, представники громадськості та бізнесу.

«Міжнародний форум «GREEN MIND» – це важлива подія в інформаційно-просвітницькому житті України, яке вже є сталою платформою для підвищення рівня знань та обміну досвідом з метою подальшого розвитку в Україні екологічно орієнтованого суспільства», – заявив Міністр під час виступу.

«GREEN MIND» – це новий проект, що почав свій шлях у 2012 році під патронатом Міністерства екології та природних ресурсів України за підтримки міжнародних та європейських організацій, органів влади, науково-дослідних установ, громадських та бізнес-організацій, засобів масової інформації.

Цього року на форумі особливу увагу було приділено впровадженню найбільш ефективних інструментів розвитку моделі зеленої економіки в країнах Східного партнерства, а також перевагам та ризикам, пов'язаним зі зміною системи технічного регулювання у сфері охорони навколишнього середовища, що пов’язані з адаптацією нормативно-правової бази України до законодавства ЄС.

«Екологія стоїть поза політичних вподобань та кон`юнктури. Адже від неї напряму залежить якість життя людей. Ті високі стандарти, які Уряд визначив для себе в якості орієнтирів, а також напрями політики, визначені Президентом України Віктором Януковичем, дозволять нам вже у процесі їх реалізації значно та швидкими темпами підвищувати якість життя громадян нашої країни», - сказав Олег Проскуряков.

Очільник Мінприроди також зазначив, що євроінтеграційний курс України, орієнтир на передові стандарти у галузі екології та новітні технології при підтримці та розумінні з боку наших європейських партнерів – дають нам унікальну можливість побудувати Європу в Україні. Заради цієї мети ми повинні об`єднати наші зусилля, кожен на своєму рівні брати участь у маштабній реконструкції нашого спільного дому – України.