Принцип Програми малих грантів Глобального екологічного фонду «Локальні дії – глобальна користь» в дії та результатах: поширено найкращі практики екологічного управління

Всеукраїнською громадською організацією «Розвиток та Довкілля»  у співпраці з Неурядовою мережею громадських організацій Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), яка нараховує близько 70 організацій,  та за підтримки Програми малих грантів ГЕФ  і Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) 20-21 травня 2014 року в Ботанічному саді ім. академіка О.Фоміна (м. Київ)  було проведено Ярмарку знань Програми Малих Грантів ГЕФ .

 

В заходах прийняли участь близько 200 осіб, представники системи ООН в Україні, ПРООН в Україні, Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, Державної екологічної академії післядипломної освіти, Донецького національного технологічного університету, “Інституту Біології”, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, Рівненського аграрного коледжу, Бугринського агротехнічного коледжу, Чернігівського обласного ліцею для обдарованої сільської молоді та управління, Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Центру екстетичного виховання Шосткінської міської ради, гімназії Апогей, близько 12 шкіл, 30 громадських організацій, підприємств та устав - партнерів ГЕФ ПМГ з 8 областей України – Луганської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Київської та м. Києва.

Ярмарка знань ПМГ ГЕФ стала платформою для обміну досвідом, знаннями та навичками, набутими під час реалізації проектів Програми малих грантів Глобального екологічного фонду  (ПМГ ГЕФ), які спрямовані на вирішення глобальних екологічних проблем. Проведення Ярмарки знань надало можливість поширити інформацію серед широкого кола громадськості, представників наукових інституцій, державних органів влади, шкіл та середніх та вищих навчальних закладів, ЗМІ щодо можливостей, найкращих напрацювань та практик в рамках проектів ПМГ

 На Ярмарці знань українська команда Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ, неурядова мережа ГЕФ та її партнери успішно продемонстрували та довели, що підтримка громад є не тільки можливою, але і надзвичайно важливою для змін та глобальної екологічної користі.  В Україні Програма малих грантів ПРООН-ГЕФ має вагомі результати завдяки використанню в роботі  комплексного  підходу до сталого розвитку в чотирьох сферах: охорона навколишнього середовища, людський потенціал, боротьба з бідністю та розширення можливостей громад.  Так, учасникам продемонструвати отриманий досвід в зазначених сферах за допомогою розповсюдження інформаційно-просвітницьких та наочних матеріалів на тематичних виставках: «Біорізноманіття», «Освіта в інтересах сталого розвитку», «Зміна клімату. Альтернативні джерела енергії», «Зелений туризм».

Програма малих грантів продемонструвала ефективну та цілеспрямовану  допомогу в реалізації на національному та локальному рівнях таких міжнародних конвенцій, як Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, Конвенція про біорізноманіття, Конвенція про боротьбу з опустелюванням, Стокгольмська конвенція про стійкі органічні забруднювачі, Стратегія сталого розвитку ЄЕК ООН, Стратегія освіти в інтересах сталого розвитку. Про це учасники Ярмарки звітували та ділилися міжнародним досвідом, зокрема за результатми участі в останньому засіданні ЄЕК ООН «Освіта в інтересах сталого розвитку» в квітня ц.р. в Женеві.

Учасники мали змогу провести власний майстер-класу та взяти участь  в майстер-класах інших учасників, таких як «Український оберіг з сухоцвіту» (Житомирщина), «Краплинка добробуту» (Луганщина), «Український рушник як мамина пісня з використанням техніки вишивки бісером та нитками» та  «Чарівний коштик з атласних стрічок» (Сновидовиька ЗОШ),  «Екосувенір» (Сумщина), «Вироби з солоного тіста» (Рівненщина), екогра «Зелений менеджер» (Києво-Могилянської академія та Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління),  «Екоодяг з вторинної сировини» (Рівненщина).  В рамках Ярмарки був проведений тренінг  «Програма малих грантів ГЕФ: синергія національних та локальних пріоритетів, міжнародних зобов'язань, процедур та політик», який дав змогу закріпити та обговрити отриманий досвід екологічного управління та набути нові знання з питань націнальної екологічної політики та міжнародного управління проектами в сфері екології. 

За результатами учасники заходу підписали підписали Меморандум, в якому засвідчені наміри  про подальше партнерство, співробітництво,  обмін кращими практиками, досвідом як в рамках співпраці за Програмою малих грантів Глобального  екологічного фонду, так і за її межами. Меморандум підписали більше 50 організацій, в тому числі громадські організації, наукові інституції, загальноосвітні, середні та вищі навчальні заклади, підприємства та організації – партнери ПМГ ГЕФ.  А закінчився Ярмарок, як  заведено в Україні, гарною піснею та танцем, врученням  сертифікатів учасників екологічної гри  «Зелений менеджер», та справжнім показом мод, але з вторинної сировини, оскільки Ярмарка Екологічна.

Дякуємо всіх учасникам і партнерам за їх внесок, практику та досвід. Бажаємо всім натхнення, здійснення всіх планів, втілення їх в життя задля розвитку зелених ініціатив та розбудови зеленої економіки під тим же незмінним гаслом від ПМГ ГЕФ «Локальні дії – глобальна користь».